KP WARTA ZAWIERCIE - PKS JÓZEFKA CHORZÓW - 11:30

statystyki szczegółowe

Aktualnoci

Śląski Halowy Turniej Piłki Nożnej

• autor: bromek2112, 2011-12-02 21:08

Już 10 grudnia o godz. 10:00 nasz rocznik 2003/2004 będzie gospodarzem Śląskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej.

Poniżej kilka najważniejszych informacji ...

II. System rozgrywek

W dwóch grupach (Grupa Żółta i Grupa Niebieska) po cztery zespoły, które rozegrają po jednym meczu systemem każdy z każdym.

Do półfinału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.
Drużyny, które zajęły czwarte miejsca w swoich grupach zagrają o 7 miejsce w turnieju, a drużyny z 3 miejsc w
grupach zagrają o 5 miejsce w turnieju.
Pokonani z par półfinałowych zagrają o 3 miejsce w turnieju.
W finale zagrają zwycięzcy półfinałów.

Losowanie grup w dniu turnieju podczas odprawy technicznej trenerów.

5. UCZESTNICTWO

W turnieju mogą brać udział drużyny reprezentujące kluby, których zawodnicy urodzili się w 2003r i młodsi. Maksymalna liczba zawodników nie może być większa niż 12. W trakcie turnieju w drużynie mogą grać tylko zawodnicy zgłoszeni na liście zgłoszeń.

6. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia powinny być potwierdzone pieczątką klubu oraz lekarza i powinny zawierać: nazwę drużyny, barwy stroju sportowego, imiona i nazwiska zawodników oraz ich numery (stałe do końca turnieju ), rok urodzenia oraz numer karty zawodnika lub legitymacji szkolnej. Każdy uczestnik zawodów musi posiadać ważną legitymacją szkolną, gotową do okazania w każdym momencie zawodów organizatorowi turnieju.

7. DYSKFALIFIKACJA

W przypadku stwierdzenia udziału w grze nieuprawnionego zawodnika drużyna zostaje zdyskwalifikowana z całego turnieju.

8. SPOSÓB PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW

Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z programem minutowym.

9. SYSTEM GIER

W dwóch grupach po cztery zespoły, które rozegrają po jednym meczu systemem każdy z każdym. Do półfinału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Drużyny, które zajęły czwarte miejsca w swoich grupach zagrają o 7 miejsce w turnieju, a drużyny z 3 miejsc w grupach zagrają o 5 miejsca w turnieju. Pokonani z par półfinałowych zagrają o 3 miejsce w turnieju. W finale zagrają zwycięzcy półfinałów.

10. PUNKTACJA

Za zwycięstwo 3 punkty,

Za remis 1 punkt,

Przegrani bez punktów.

O miejscu w grupie decydują w kolejności:

• ilość punktów

• bezpośredni pojedynek ( w przypadku gdy trzy zespoły posiadają równą ilość punktów utworzona zostaje mała tabela z zainteresowanych zespołów )

• różnica bramek

• większa ilość zdobytych bramek

• losowanie

W meczach półfinałowych oraz w meczach o 7, 5, 3 oraz 1 miejsce w razie remisu rozstrzygają  rzuty karne (strzela po trzech zawodników z każdego zespołu, ewentualnie dalej po jednym zawodniku, aż do rozstrzygnięcia).

11. ZASADY GRY

W turnieju obowiązują przepisy gry PZPN oraz niniejszy regulamin.

Drużyna liczy 5-12 zawodników - w grze bierze udział 5 piłkarzy w tym bramkarz.

Czas trwania meczu 1x15 min bez zmiany stron.

Zmiany w drużynie są dowolne i następują w czasie trwania gry pod warunkiem, że wpierw opuści parkiet zawodnik biorący udział w grze, a dopiero wówczas w jego miejsce może wejść inny zawodnik.

Na parkiecie znajdują się dwie bramki o wymiarach 3 x 2. Pole karne wyznacza linia ciągła do gry w piłkę ręczną. W obrębie tak rozumianego pola karnego obowiązują przepisy jak w obrębie pola bramkowego.

Rzut karny egzekwowany jest z odległości  7  metrów.

Rzut od bramki wykonuje wyłącznie bramkarz – ręką (poza pole bramkowe). Wyrzut z autu będzie wykonywany wyłącznie nogą (jak rzut pośredni). Przy rzutach wolnych pośrednich przeciwnicy muszą zachować odległość  5  metrów. Wszystkie rzuty wolne są traktowane jako pośrednie (oprócz rzutu karnego).

Obowiązuje przepis o podaniu piłki przez współpartnera do własnego bramkarza.

Zawodnicy muszą posiadać koszulki z numerkami i nie mogą zmieniać ich w czasie trwania turnieju. Stosuje się żółte kartki. Kara trwa 2 minuty. W przypadku gdy ten sam zawodnik otrzyma drugą żółtą kartkę otrzymuje czerwoną i w tym meczu nie może już grać. Po dwóch minutach inny zawodnik może wejść na jego miejsce.

Za stworzenie sztuczne przewagi ( sześciu zawodników zamiast pięciu ) stasuje się karę 2 minut dla drużyny. W przypadku utraty bramki w trakcie odbywania kary 2 minutowej kara zostaje automatycznie anulowana.

Stosuje się czerwoną kartkę. Kara wynosi 5 minut. Musi ona być bezwzględnie wykonana. Nie ma zawieszenia kary, po stracie bramki przez drużynę grającą w osłabieniu. Zawodnik ukarany czerwoną kartką nie może wystąpić w następnym meczu ( kara jednego meczu ). Na parkiecie nie może być mniej niż trzech zawodników ( w tym bramkarz ). W tym wypadku następną karę traktuje się jako odłożoną.

Zabrania się gry wślizgiem. Stosuje się przepisy, że każde wznowienie gry musi nastąpić w ciągu 5 sekund. Atak z tyłu traktuje się jako faul.

12. SPRZĘT SPORTOWY

Gospodarz nie zabezpiecza piłek na rozgrzewkę.

13. NAGRODY

Pierwsze trzy zespoły otrzymają puchary. Wszystkie zespoły otrzymują dyplomy a zawodnicy medale. Najlepszy zawodnik, bramkarz oraz strzelec turnieju otrzyma statuetkę ( w razie równej ilości o przyznaniu nagrody decyduje wyższe miejsce drużyny w końcowej klasyfikacji ).

14. ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki, jedynie zabezpiecza pierwszą pomoc.

15. UDZIAŁ W TURNIEJU

Wpisowe za udział w turnieju wynosi 200 zł ( dwieście złotych )

16. UBEZPIECZENIE

Organizator nie ubezpiecza zawodników turnieju i nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.

17. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Organizator zapewnia uczestnikom turnieju poczęstunek i napoje.

Wszystkie sprawy sporne na boisku wynikające z przebiegu gry rozstrzyga sędzia.

W sprawach spornych nie objętych regulaminem decydować będzie organizator.